Cztery sposoby na zaoszczędzenie miejsca w sypialni

Czy  posiadasz duża ilość odzieży i jednoczenie bardzo małą sypialnię? Oszczędność miejsca może być dobrym pomysłem na pozbycie się bałaganu w sypialni. Dzięki porządkowi będziesz mógł wszystko znaleźć dużo szybciej, a nawet może uda Ci się stworzyć iluzję większej przestrzeni, tworząc przy tym bardziej relaksujące otoczenie.

Wiszące pułki

Gdy pokoje są mniejsze niżby tego chcieli ich właściciele, wiszące półki mogą być dobrym rozwiązaniem. Są one funkcjonalne i mogą być używane do przechorowania wielu rzeczy. W ten sposób uda się zwolnić trochę miejsca na podłodze, tworząc złudzenie większej przestrzeni a pokój będzie wyglądał na mniej zaśmiecony.

Otwarta szafa

Ta idea jest mniej popularna, ale nadal jest świetnym pomysłem. Czasami małe sypialnie mogą sprawić, że człowiek czuje się w nich trochę klaustrofobiczne. Kiedy usuwa się drzwi do garderoby otwiera się niejako przestrzeń i pokój wydaje się znacznie większy i bardziej komorowy. Ten sposób jest świetny dla garderoby, która jest ładna i zadbana, czyli tam gdzie panuje dobra organizacja.

Kolor

Małe sypialnie mogą stać się jeszcze mniejsze jeśli zastosuje się zbyt wiele ciemnych kolorów. Zamiast ciemnych fioletów i błękitów zdecydowanie lepiej jest zastosować kolor biały lub żółty. Wybór odpowiedniego koloru będzie gwarancją nie tylko lepszego wyglądu ale także da złudzenie powiększenia się pomieszczenia. Białe ściany mogą być połączone z jasnym niebieskim lub lawendą – dzięki temu uzyska się relaksujący wygląd.

Przechowywanie w meblach

Istnieje wiele produktów, które są zarówno meblami jak i miejscem na przechowywanie. Przykładowo łóżko może mieć szuflady pod spodem, a w fotelu można pomieścić kilka mniejszych przedmiotów. W ten sposób pomagamy zwiększyć przestrzeń i stworzyć nowoczesny, stylowy design, który zostanie doceniony przez każdego.