Jak dobrać sofę do salonu?

Znalezienie odpowiedniej sofy do salonu może się stać nie lada wyzwaniem. Ze względu na szeroki wachlarz stylów, kolorów, materiałów i wielkości z całą pewnością opłaca się zrobić rozeznanie przez odwiedzenie lokalnych sklepów i stron meblowych. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

Rozmiar sofy do salonu

Sofy produkowane są w różnych rozmiarach, od mniejszych do naprawdę dużych. Z tego powodu ważne jest, aby zmierzyć dokładnie obszar, w którym chcesz ją umieścić. Upewnij się, że będzie wystarczająco dużo miejsca na wpasowanie się kanapy do pokoju – gdy jest złożona i przy pełnym rozłożeniu.

Aby znaleźć odpowiedni rozmiar trzeba myśleć do czego wykorzystywana będzie kanapa. Czy jest najczęściej używana do podejmowania gości lub do oglądania meczy z grupą przyjaciół? A może będzie ona wykorzystywana przy zapewnieniu noclegu dla gości?

Styl sofy do salonu

Styl kanapy powinien pasować do istniejącego wyglądu domu. Jeśli Twoje meble mają bardziej tradycyjny charakter to kupno nowej, bardzo nowoczesnej kanapy może nie być najlepszym wyborem. W ogóle, to wskazane jest, aby wybrać kanapę stającą się centralnym elementem pokoju, tak by podkreślić jej styl i wygląd.

Kolor sofy do salonu

Upewnij się, że kolor kanapy pasuje do koloru istniejących mebli. Jednak właściwy kolor zależy także od sytuacji życiowej. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta należy rozważyć zakup sofy z ciemniejszymi kolorami, na którym plamy nie będą widoczne.

Materiał sofy do salonu

Materia, z którego zbudowana jest sofa ma swoje właściwości takie jak wytrzymałość, trwałość, odporność na plamienie. Kanapy dostępne są w materiałach naturalnych i syntetycznych. Naturalne to skóra, bawełna, len i wełna. Materiały syntetyczne to mikrofibra i sztuczna skóra. Wybór materiału zależeć będzie od osobistych preferencji, budżetu i sytuacji życiowej. Jeśli cierpisz z powodu alergii należy rozważyć zakup produktów z mikrofibry ponieważ nie przyciąga ona kurzu i kłaczków. Skóra dodaje swoistej elegancji i jest łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu, choć jest droższa od pozostałych opcji.

To Cię zainteresuje:

– sofy do salonu