Klatka dla zwierzątek w domu cz. 3

Przez mocniejsze lub luźniejsze ściąganie pętlic uzyskamy dokładnie równy odstęp pomiędzy sobą. Sposób ten prędzej prowadzi do celu, jak dawanie jeszcze poprzecznych listewek zamiast drutów, gdyż wtedy trzeba każdą taką listewkę wiele razy przewiercać i potem przewlekać druty.

adwokaci Piła

U spodu każdej klatki musimy dać wysuwalne dno z blachy cynkowej i dlatego należy jedną z dolnych listewek przepołowić i tylko górną jej połowę połączyć na stałe ze szkieletem. Dolną połowę albo przymocowujemy obracalnie do górnej, albo też przybijamy na stałe do dna blaszanego. Zewnątrz musimy zaopatrzyć w rączkę lub drewniane guziki do wyciągania całego dna. Klatki, które mają stale wisieć na ścianie, powinny mieć tylną ścianę z drzewa.

Unika się przez to niepotrzebnej roboty i walania ścian. Drzwiczki tak zrobione zamykają się same, nawet gdy je zamknąć zapomnimy. Można drzwiczki takie zawiesić także za pomocą dwu klamerek drucianych. Drzwiczki takie można robić tylko w ścianie drewnianej, trudniejszą sprawą jest zrobienie ich w siatce, do czego już musimy robić specjalny otwór w tejże. Najprostszym sposobem będzie tu sporządzenie dwu listewek drewnianych. Listewki te nawlekamy na pionowe druty dwoma otworami większymi. W otwory mniejsze wprawiamy druciki tworzące drzwiczki. Końce tych drutów musimy oczywiście w listewce pozaginać, by nie zluzowały się. Do otwierania podnosimy drzwiczki w górę. Najpraktyczniej będzie zrobić takie drzwiczki z jednego kawałka drutu, tylko środkowy drut poprzeczny jest z osobnego kawałka.

adwokaci Piła