Muchołapka dla terrarium w domu cz. 2

Na tak urządzone naczynie nakładamy klosz szklany, którego dolny brzeg oklejamy paskiem sukna, by uzyskać dobre zamknięcie. W takim terrarium będzie się żabka czuła bardzo dobrze, o ile nie będzie ono stało w słońcu. Wodę należy co dzień wyciągać lewarkiem i nalewać świeżą.

utylizacja psów wrocław

Muchołapka ta będzie nie tylko łapać muchy, ale i dawać miłe zajęcie trzymanej tam żabce. Czystość w tej łapce jest głównym warunkiem. To samo zresztą odnosi się do wszystkich naszych zwierzęcych towarzyszy w mieszkaniu, z wyjątkiem żyjątek w akwarium. Należy też usuwać co dzień wydzieliny, gdyż z powodu swej ostrej woni szkodzą tak zwierzątkom, jak i nam samym.

Te właśnie wyziewy zwierząt trzymanych w niewoli są powodem, dla którego wielu młodych przyjaciół przyrody wyrzeka się ich hodowli w domu, a za to oddaje się z zamiłowaniem hodowli kwiatów. Jednak i te nie powinny znajdować się w pokoju sypialnym. Dlatego też najlepiej trzymać je na oknie na gzymsie, a jeżeli ten jest za mały, dobudowujemy skrzyneczkę, wystającą jeszcze na zewnątrz i podpartą od dołu. Wymiary skrzynki zależeć będą od wielkości okna i ilości wazoników, które chcemy w niej pomieścić. Do sporządzenia nadaje się każde miękkie drzewo; trzeba ją jednak corocznie na wiosnę świeżo malować a mianowicie na zielono, czerwono lub brunatno, gdyż kolor biały niszczeje rychło wskutek działania słońca i deszczu.

utylizacja psów wrocław