Wskazówki, które pomogą Ci wybrać idealny stolik na kawę do Twojego domu

Stoliki są istotną częścią każdego domu. Spełniają wiele ról od utrzymania balansu wizualnego w wystroju wnętrz do zwykłego miejsca na przechowywanie rożnych rzeczy. Dzisiejsze stoliki do salonu są zaskakujące i wprowadzają do pomieszczeń mieszkalnych więcej elegancji. Oto w jaki sposób można dobrać do domy taki stolik bez większych problemów.

Zaplanowanuj budżetu

Stoliki można znaleźć w różnych przedziałach cenowych. W zależności od rodzaju drewna mogą być droższe i tańsze. O regularnym kształcie, z zamontowanymi drewnianymi nogami są zazwyczaj prostsze i tym samym tańsze. Jednakże, jeśli dom posiada modernistyczny wygląd wnętrz należy wydać trochę więcej na arcydzieła z dodatkami jak drewniany stół dębowy.

Wybierz odpowiedni kształt

Stoliki produkowane są także w różnych rozmiarach. Najczęściej spotkać można prostokątne i okrągłe. W domach, gdzie są dzieci lub zwierzęta zaleca się kupno stołów z zaokrąglonymi krawędziami, gdyż zapobiegnie to urazom gdy ktoś wpadnie na niego. Okrągły lub owalny stół daje trochę więcej miejsca, by przejść obok, a także umożliwia łatwe dojście dla każdego kto siedzi wokół niego.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Podobnie jak w przypadku kształtu, wielkość stolika, zwłaszcza jego długość i wysokość są bardzo ważne. Długość i szerokość zależeć będzie w najwyższym stopniu od wielkości pomieszczenia, w którym stół będzie ustawiony.

Określ funkcję

Innym ważnym czynnikiem, który musi być wzięty pod uwagę jest określenie funkcji stołu. Wskazane jest, by wiedzieć przed zakupem, jakie przeznaczenie będzie miał nowy mebel. Czy będzie to bardziej dekoracyjny obiekt czy może zastanie on wykorzystany do celów zapewnienia dodatkowego miejsca.